Blogs // Małgosia Jendryczka

Biznes made in China

Blog language

Polska jest największym partnerem gospodarczym Chin w Europie Środkowej. Jesteśmy liderem współpracy gospodarczej w imporcie jak i w obrotach.

Chiny są drugim, największym rynkiem eksportowym Polski w Azji a globalnie znajdują się na 23 miejscu pod względem wysokości eksportu. Udział importu z Chin do Polski to 9,3% i jest to wynik plasujący Chiny na drugim miejscu w tej kategorii.

W kontekście tych liczb niezwykle istotna staje się znajomość zagadnień związanych z nawiązywaniem i podtrzymywaniem kontaktów handlowych z chińskimi partnerami. Właśnie dlatego w projekcie Chinese for Europeans dedykujemy przedsiębiorcom specjalny moduł biznesowy. Podstawy biznesowej komunikacji w języki chińskim oraz biznesowe savoir vivre obowiązujące w kontaktach Europejczyka z partnerem z Chin.

Chiny są coraz bliżej Europy.

Małgosia Jendryczka

Mescomp Technologies (Poland). Małgorzata is Project Manager of Chinese for Europeans project, responsible for managing an international environment, motivating and coordinating team spirit and supervising of the implementation of timetables.

Blogs

Products