Blogs // Ania Czaińska

Kursy online - za i przeciw...

Blog language

Przeglądając fora internetowe dotyczące nauki języków obcych spotkałam się z różnymi opiniami dotyczącymi kursów online. Wiele osób zastanawia się czy taka forma nauki języków jest dobra i czy faktycznie dzięki takiej metodzie można się czegoś nauczyć.

Jedni twierdzą, że takie kursy są swego rodzaju pomocą jednak nie są one w stanie w pełni zastąpić nauki na zwykłym kursie gdzie ma się kontakt z lektorem, który w przeciwieństwie do kursu online:
- wszystko wytłumaczy, a jeśli okaże się, że wyjaśnienie jest nie wystarczające to będzie podawał przykłady i tłumaczył do skutku.
- sprawdzi i poprawi błędy.
- będzie partnerem do konwersacji dostosowanych do poziomu uczniów.
- wprowadzi zróżnicowane ćwiczenia sprawdzające przyswojony materiał.

Zdaniem innych nauka języka na kursach online jest bardzo dobrą formą. Ich zaletą jest zacisze domowe i elastyczne godziny nauki. Jednak trzeba mieć dużo samodyscypliny. Przyznają jednak, że wiedzę zdobyli i pozostała im w głowie, polecają zatem taki format nauki.

Jak zawsze i jak we wszystkim znajdą się zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy takiej formy nauki.

Najważniejsze jednak jest to, że są dostępne różne opcje i tylko od nas samych zależy co wybierzemy. 

Ania Czaińska

Uczestnik wielu projektów LLP. Bierze udział w procesie przygotowania materiałów edukacyjnych oraz ich cyfryzacji. Zajmuje się także ewaluacją techniczną i merytoryczną produktów.

Blogs

Products